Květen 2008

nová upa supa anketka

29. května 2008 v 20:38 | lucka |  ankety
JAKÉHO SI ZNAMENÍ HLASUJ AŤ VÍM KOLIK JE LIDÍ PANNA,BÝK,BLÍŽENEC...
DÍK,ŽE HLASUJEŠ!
LUCKA

ANKETA

5. května 2008 v 11:26 ankety

the sims 2

1. května 2008 v 15:35 the sims mazlíčci
The Sims 2 je pokračování slavné počítačové hry The Sims od Electronic Arts a Maxis.
Hra provází stejně jako první díl Simíky (postavy ve hře) , od narození až do smrti. Hráč dbá na biologické potřeby, vzdělání, úspěch v kariéře a přátele virtuálních postav.
Sousedství je město či obec, kde kolem ulic jsou umístěny obytné domy (rezidentní pozemky) nebo obchody, parky, koupaliště či jiná veřejná místa (obecní pozemky). Na této úrovni si hráč vybere domácnost, jejíž členy bude ovládat.
Hráč si také může vytvořit novou domácnost.
Dále je možno rozmísťovat nové rezidentní či obecní pozemky určené k postavení nových budov, na volná místa umístit dekorace (stromy, pole, duhu, stodolu, mraky, popelnice, květiny, havárie ufo,…).
Důležité je, udržovat Simíky v dobré náladě. Musí jíst, spát, umývat se, udržovat kontakt s ostatními Simíky... Když má Simík moc velký hlad, může i zemřít. Simík se může i počůrat.

Antilopy

1. května 2008 v 15:32 antilopy
Dříve se jako antilopy označovali všichni zástupci čeledi turovití s výjimkou turů, ovcí a koz.
V současné době jsou turovití členěni na několik podčeledí, z nichž antilopy tvoří hned několik:
Některé antilopy patří přímo do podčeledi tuři (Bovinae).
Souhrnný název antilopy je tedy spíše věcí tradice, než skutečné označení nějaké taxonomické skupiny.
Typická antilopa je štíhlé zvíře s dlouhýma nohama a krátkým ocasem. Některé druhy dokážou utíkat rychlostí až 100 km/h a patří mezi nejrychlejší suchozemská zvířata
Impala

papoušci

1. května 2008 v 15:27 papoušci
Papoušci jsou vývojově starým řádem hlučných a pestrých ptáků, jehož domovem jsou převážně tropické oblasti světa - Austrálie,Tichomoří, Jižní a Střední Amerika. Na jižní polokouli jejich rozšíření sahá až k Ohňové zemi v Patagonii a na Nový Zéland. Kdysi obývali i Evropu.
Potrava je ve směs rostlinného původu, i když sbírají také hmyz, zvláště v období krmení mláďat.
Kakadu inka

žirafy

1. května 2008 v 15:25
Žirafa (Giraffa camelopardalis) je sudokopytník, je nejvyšší ze všech suchozemských živočišných druhů. Samci dosahují velikosti od 4,8 až do 5,5 metru a váží až 900 kilogramů. Samice jsou obecně trošku menší a lehčí.
Ač původem z Afriky je žirafa příbuzná s jelenem či krávou. Nicméně žirafa náleží do vlastní čeledi, kterou sdílí pouze se svým nejbližším příbuzným okapim
Přirozeným prostředím pro žirafy jsou suché savany a otevřené pláně s řídkým stromovím. Spásá vegetaci ve vyšších polohách než všichni ostatní savci. Díky dlouhému jazyku, šikovné stavbě páteře a ohebným nohám může žirafa dosáhnout na velké množství potravy. Typicky si dlouhým jazykem přitáhne větev a poté oddálí hlavu a tím si shrábne listí hřebenovitými zuby. Konzumace potravy a pití zabere žirafě denně přibližně dvanáct hodin. Žirafy odpočívají, stejně jako většina ostatních sudokopytníků, ve stoje, jen výjimečně spí vsedě s hlavou opřenou o zadek. Spánku žirafa věnuje každý den maximálně 20 minut a to navíc nikdy nespí v kuse.

Křeček

1. května 2008 v 15:18 | lucka |  křečci
Křeček je zvíře dlouhé 9 cm, má šedou srst s černým proužkem na zádech. Má velmi malé nožky, které jsou většinou schované pod tělem. V zimě může křeček změnit barvu srsti na sněhobílou. V zajetí je chován jako domácí mazlíček.

Křeček polní

V české přírodě se vyskytuje volně žijící druh Křeček polní, což je malý hlodavec, jenž byl v minulosti považován za významného polního škůdce, neboť převážnou část jeho potravy tvořila semena travin a obilovin, tedy obilí.

Nelly Furtado

1. května 2008 v 15:15 | Lucka |  Nelly Furtado
Nelly Kim Furtado (* 2. prosince 1978) je kanadská zpěvačka, textařka, instrumentalistka, hudební producentka a příležitostná herečka. První velký úspěch zaznamenala v roce 2000 s albem Whoa, Nelly!, za které obdržela i prestižní cenu Grammy díky songu I'm Like a Bird. Po narození dcery v roce 2002 se vrátila na hudení scénu s albem Folklore, kde hlavní pozornost vzbudil singl Força, který byl oficiální hymnou k mistrovství Evropy ve fotbale 2004 v Portugalsku. V létě 2006 vydala své třetí album nazvané Loose, na kterém jsou i velmi úspěšné hity Maneater nebo Promiscuos.
Furtado je hlavně známá svým experimentováním s různými instrumentálními nástroji, díky němuž na svých albech představuje rozmanitou hudbu a míchání různých stylů a kultur.